Una Griškevica. Piedāvā spēlēt Šekspīru [par projektu "play_shakespear"] // Diena. – 25.lpp.

Seši latviešu mākslinieki, sadarbojoties ar programmētājiem, virtuālu spēļu veidā atveidojuši angļu dramaturga Viljama Šekspīra pazīstamākās komēdijas un traģēdijas. Viņu veikums – disks play_shakespeare – trešdienas pievakarē plašākai publikai tika demonstrēts Rīgas Mākslas telpā. Te pie sešiem datoriem jebkurš interesents varēja iemēģināt roku, izspēlējot kādu no izcilā dramaturga lugām: Vētra, Otello, Karalis Līrs, Spītnieces savaldīšana, Sapnis vasaras naktī un Hamlets. Projekta autors, Dd laboratory direktors Jānis Mitrēvics solīja, ka garu runu nebūs, taču vēlējās visiem projektā iesaistītajiem – programmētājiem, māksliniekiem un pārējai radošajai komandai – uzdāvināt disku ar jaunajām spēlēm. Jaunais projekts radīts ar vienu nolūku – lai laikā, kad aizvien būtiskāku vietu aizņem datori un internets, jauno paaudzi ar modernajām tehnoloģijām pievērstu klasiskajām vērtībām.

„Ir cerība, ka pēc šo sešu spēļu izspēlēšanas un iepazīšanās ar to saturu, kādam radīsies vēlme Šekspīra lugas izlasīt dzīvajā,” Jāņa Mitrēvica teikto papildina Rīgas Kultūras aģentūras mārketinga vadītājs Ivars Jakovels. Projekta autori neslēpj, ka tieši šā iemesla dēļ darbā tikuši iesaistīti gados jauni cilvēki, lai gan tekstu sacerēšana un literārās konsultantes pienākumi tikuši uzticēti teātra zinātniecei Gunai Zeltiņai.

Starp citu, play_shakespeare nav vienīgais šāda veida projekts: pirmās idejas par klasiska satura pārnešanu citā formā radās pirms vairākiem gadiem. Toreiz izveidotā komanda – mākslinieki, programmētāji un literārie konsultanti – interaktīvajās digitālajās spēlēs atveidoja piecus Raiņa darbus, izveidojot multimediju disku rainis_2005.lv.