TVNET. Ojārs Vācietis – digitāli [Par Ojāra Vācieša biogrāfisko multimediju disku] // TVNET

Ojāra Vācieša biogrāfiskais multimediju disks būs iespēja doties atraktīvā virtuālā pastaigā cauri dzejnieka laikam un telpai un skatīt 20. gadsimta Latviju Ojāra Vācieša acīm. Disks ikvienam tā lietotājam ļaus virtuāli viesoties dzejnieka ģimenē, sastapt viņa draugus un kolēģus, lasīt vēstules, ielūkoties dzejnieka darbistabā, iepazīt viņa vaļaspriekus un klausīties Ojāra Vācieša dzeju paša lasījumā.

Ojāra Vācieša biogrāfiskais multimediju disks apvieno dažādas interaktīvas iespējas, kas diska lietotājam ļauj pašam veidot gan ekrāna vizuālo, gan skaņas dizainu. Ekrāns ir veidots kā virtuāls rakstāmgalds ar iespēju uz tā izkārtot un rūpīgi aplūkot dažādus objektus: fotoattēlus, dzejoļu klades, grāmatas, nozīmīšu kolekcijas un citus priekšmetus. Diskā ietvertas dažādas tā laika liecības – fotogrāfijas, kino un video ierakstu fragmenti un O. Vācieša balss ieraksti ar dzejas lasījumiem.

Jaunizveidotais Ojāra Vācieša multimediju disks mūsdienīgā valodā uzrunā ikvienu, kas interesējas par dzejnieka dzīvi un darbu, kā arī piesaista jaunāko paaudzi, piedāvājot alternatīvu latviešu kultūras mantojuma pasniegšanas veidu.

Diska veidotāji Dd studio (www.dd.lv), Dd laboratory (www.dd.lv/laboratory) un Ojāra Vācieša memoriālais muzejs.

Koncepcijas autori – Jānis Mitrēvics, Ieva Ķīse Scenārija autores – Ieva Ķīse, Zinta Pencele

Audiovizuālās koncepcijas autori – Miks Mitrēvics, Krists Poreiters Mākslinieks – Miks Mitrēvics

Programmētājs – Krists Poreiters

Tekstu autors – Pauls Bankovskis

Skaņu dizains – Krists Poreiters, Jēkabs Nīmanis