TVNET. "Garīgā maize" grāmatu veikalos [par projektu - plaukts „Garīgā maize”] // TVNET

Kopš jūnija Latvijas lielākajās grāmatnīcās tiek īstenots jauns projekts ar nosaukumu „Garīgā maize”. Tā ietvaros uzmanību saistošos stendos – „maizes kastēs” ikvienam būs iespējams vienkopus atrast un iegādāties Latvijā veidotus augstvērtīgus digitālos multimediju diskus.

„Garīgā maize” ir Dd laboratory un Dd studio kopprojekts, kura mērķis ir iepazīstināt plašāku sabiedrību ar daudzveidīgām multimediju informatīvajām un mākslinieciskajām iespējām. Latvijā tas būs pirmais šāda veida projekts, kas vērsīs sabiedrības uzmanību uz vēl plaši neiepazītajām jauno mediju iespējām.

„Līdz šim Latvijā radītie multimediju produkti pa vienam bijuši atrodami datorveikalā, muzejā, grāmatnīcā, mūzikas veikalā, vēl kaut kur un beigās nekur, jo plašajā piedāvājumā šie daži izstrādātie produkti vispār netiek pamanīti,” skaidro Jānis Mitrēvics, biedrības Dd laboratory direktors. Tādēļ, lai pievērstu sabiedrības uzmanību multimediju produktiem, Dd laboratory, kuras mērķis ir rūpēties par digitālās vides kultūras attīstību un augstas kvalitātes paraugu radīšanu un to popularizēšanu, nākusi klajā ar projektu „Garīgā maize”.

Turpmāk „Garīgās maizes” stendi būs atrodami Jāņa Rozes, Valtera un Rapas, kā arī I.Zeberiņa – Jumavas grāmatu tīkla veikalos. Sākotnēji „Garīgās maizes” kolekcija ietvers trīs Dd laboratory un Dd studio veidotos multimediju diskus: vienlaikus ar „Garīgās maizes” projektu klajā laisto Ojāra Vācieša biogrāfisko multimediju disku, Aleksandra Čaka biogrāfisko multimediju disku un disku „rainis_2005.lv”, kas ir piecu rakstnieka Raiņa darbu vizuālas interpretācijas datorspēļu formātā.

Stendos būs nopērkami arī citu radošo apvienību multimediju produkti: Jauno mediju kultūras centra RIXC veidotais pētījums par bijušo militāro objektu - Irbenes radioantenu „RT-32: ACOUSTIC.SPACE.LAB”, Laikmetīgās mākslas centra izdotais multimediju disks „Robežpārkāpēji. 80. gadu māksla” un apvienības Orbīta multimediju disku komplekts „Orbīta 4”.

Laika gaitā „Garīgās maizes” stendus plānots papildināt arī ar citiem multimediju diskiem, tā veidojot tos kā vietu, kur ikviens interesents pastāvīgi varēs atrast jaunāko pašmāju veikumu multimediju jomā. Drīzumā „Garīgās maizes” kastes plānots papildināt arī ar Tildes izdoto datorenciklopēdiju „Latvijas vēsture”.