Mitrēvics piedāvā spēlēties ar Raini [par Dd studio digitalizētiem latviešu rakstniekiem] // www.ventasbalss.lv

Mākslinieks Jānis Mitrēvics ventspilniekus iepazīstināja ar viņa studijā Dd Studio digitalizētiem latviešu rakstniekiem.

Multimediju CD demonstrēšanas laikā mākslinieka stāstīto papildināja Rakstnieku mājas direktore Andra Konste, kura piedalījusies divos Dd studio projektos – A. Čaka diska un Imanta un Rimanta Ziedoņu grāmatas Mežu zeme Latvija digitālā pārveidojuma izveidē.

Iepazīstoties ar latviešu literatūras autoritātēm – A. Čakam, Rainim, O. Vācietim veltītajiem multimediālajiem diskiem arī skeptiski noskaņotie atklāja sev jaunu, aizraujošu pasauli.

Šo projektu mērķauditorija ir jaunākās paaudzes, kurām dators un viss ar to saistītais ir tikpat vienkāršs kā iepriekšējām paaudzēm spalvaskāts un pildspalva. Zinot, ka grāmatu lasīšana jaunos saista arvien mazāk, ar šo disku palīdzību viņus var iepazīstināt ar autoriem un, iespējams, ieinteresēt uzzināt kaut ko vairāk, izlasīt arī kādu viņa grāmatu. Īpaši pievilcīgs skolēniem ir CD, kurā ar latviešu dižgaru Raini var iepazīties... spēlējoties, jo disks veidots, izmantojot datorspēļu principu.

Latviešu dzejniekiem veltītie CD ir atklājums arī pieaugušajiem – veidoti atraktīvi un daudzfunkcionāli, vizuāli un skaniski pievilcīgi, ar bagātīgu izziņas, foto un pat kino materiālu.

Galvenās bibliotēkas Literatūrzinātnes nodaļā šobrīd pieejami diski par A. Čaku un Raiņa spēles, drīzumā – arī par O. Vācieti.

Nākamais latviešu autors, kuram Dd studio veidos disku, būs Imants Ziedonis. Iespējams, tāds taps arī angļu klasiķim V. Šekspīram, par ko ieinteresējusies Šekspīra biedrība Londonā. (..)