Līvija Dūmiņa. Garīgā maize [par projektu „Garīgā maize” un Ojāra Vācieša biogrāfisko multimediju disku] // Neatkarīgā Rīta Avīze

Nebrīnieties, ja grāmatnīcā ieraugāt ko līdzīgu maizes kastei, kuras vēderā gan nav ierastie miltu izstrādājumi, bet diski – tā ir garīgā maize. Tādējādi tiek īstenots jauns projekts Garīgā maize, kas vienkopus piedāvā Latvijā veidotus digitālos multimediju diskus.

Jaunākais no tiem, kas prezentēts reizē ar pašu projektu, ir Ojāra Vācieša biogrāfiskais multimediju disks, kas ļauj virtuāli viesoties dzejnieka ģimenē, kā arī sastapt viņa draugus un kolēģus, ielūkoties viņa darbistabā, lasīt vēstules un klausīties O. Vācieša dzeju autora lasījumā, kā arī iepazīt dzejnieka vaļaspriekus. Disks veidots kā virtuāls rakstāmgalds, uz kura diska lietotājs var izkārtot un aplūkot fotoattēlus, dzejoļu klades, grāmatas, nozīmīšu kolekcijas un citus priekšmetus.

Garīgās maizes kastē atrodams arī Aleksandra Čaka biogrāfiskais multimediju disks, rainis_2005.lv, kas ietver piecu Raiņa darbu – Ave Sol!, Gals un sākums, Jāzeps un viņa brāļi, Uguns un nakts un Zelta zirgs – vizuālās interpretācijas datorspēļu formātā, un vēl citi darbi.

Laika gaitā Garīgās maizes stendus plānots papildināt, lai tajos ikviens interesents varētu atrast jaunāko pašmāju veikumu multimediju jomā.