Lelde Petrāne. Latvijas Dd studio izveidojis Azerbaidžānas izstādi Romā // www.db.lv

Pagājušajā nedēļā Azerbaidžānas Kultūras un Tūrisma ministrs Abulfazs Garajevs Romā, muzejā Museo della Civiltà Romana atklāja izstādi Azerbaidžāna – uguns zeme un Zīda ceļš (Azerbaigian - La Terra di Fuochi sulla Via della Seta). Izstādes koncepcijas un realizācijas autors ir Latvijas uzņēmums Dd studio. Izstāde izveidota starptautiskās kultūras biennāles Romā Zīda ceļš ietvaros un būs skatāma līdz 15. aprīlim.

Azerbaidžānas izstāde muzejā Museo della Civiltà Romana iekārtota četrās pastāvīgās ekspozīcijas zālēs, tā ir veltīta Azerbaidžānas vēsturei, kultūrai un tautas lietišķajai mākslai. Azerbaidžāna ir viena no valstīm, caur kuru 5.-15. gs. gāja Zīda ceļš – starptautiskais tirdzniecības ceļš, kas savienoja Āziju un Eiropu, tādēļ arī biennāles organizatori uzaicināja Azerbaidžānu prezentēt valsts kultūrvēsturisko mantojumu. Pirmās biennāles izstādes tika atklātas jau pagājušā gada oktobrī un notiek dažādos Romas muzejos. Izstādē papildu vēsturiskajiem artefaktiem – māla un vara traukiem, paklājiem, mūzikas instrumentiem - tiek prezentēta arī Baku vecpilsēta un Gobustānas Nacionālais kultūrvēstures rezervāts. Informācijas pasniegšanai izmantoti gan tradicionāli, gan mūsdienīgi digitālie mediji – video projekcijas un skārienjutīgie ekrāni.

Iekārtojot izstādi, Dd studio komanda sastapusies ar dažādiem izaicinājumiem. Pirmkārt, bija nepieciešams radoši un tehniski atrisināt Azerbaidžānas eksponātu izvietojumu Romas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, jo izstādei nebija atvēlētas atsevišķas izstāžu zāles. Otrkārt, Latvijas komandai nācās izbaudīt arī dabas stihiju – Eiropai netradicionālo aukstumu, kura dēļ vairākas dienas dzīve un darbs Romā bija apstājušies.

Interneta resursi: www.db.lv