Džeina Tamuļeviča . Latvieši saņem lielākā multimediju festivāla “FIAMP” Grand Prix // www.diena.lv

Februārī Turīnā, Itālijā norisinājās lielākais pasaules mēroga multimediju konkurss – starptautiskais audiovizuālais un multimediju festivāls “FIAMP 2009”. Tajā Grand Prix CD/DVD kategorijā ieguva latvieši “Dd studio” un “Dd laboratory” par multimediju programmu “Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture”, portālu Diena.lv informēja “Dd studio” pārstāve Madara Dzalbe.

Multimediju programma “Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture” kategorijā CD/DVD tika nominēta līdz ar 11 citiem projektiem no vairākām Eiropas valstīm. Balva tika pasniegta 14.februārī Nacionālajā kino muzejā Turīnā, to saņēma “Dd studio” pārstāvis Jānis Mitrēvics.

Multimediju programma „Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture” stāsta par tautas kustības – Latvijas Tautas frontes vēsturi no tās dibināšanas līdz Latvijas neatkarības atgūšanai. Programmas lietotājs ar multimediju tehnoloģiju palīdzību var ceļot pa astoņām diska sadaļām, aplūkojot vairāk nekā simts tā laika fotoattēlu, apskatot tuvplānā unikālus dokumentus, noskatoties videomateriālus un intervijas ar pazīstamiem Latvijas Tautas frontes aktīvistiem. Programmas galvenā mērķauditorija ir vidusskolēns un jaunietis, kurš, apskatot disku, iegūst ļoti plašu informāciju par tā laika notikumiem un iepazīst valstiskās neatkarības, pilsoniskās līdzdalības un patriotisma nozīmi gan katra cilvēka, gan mūsu tautas dzīvē, atklāja M.Dzalbe. Multimediju programma ir veidota latviešu un angļu valodā.

www.diena.lv