Dd grāmata // www.satori.lv

 

"Dd studio" ir dibināts 2000. gadā, un izdevumā ar nosaukumu "Dd grāmata" apkopoti trīspadsmit no vairāk nekā simtu sešdesmit projektiem, kas izstrādāti uzņēmuma pastāvēšanas piecpadsmit gados. Grāmata lasītājiem ir iespēja detalizēti iepazīties ar ekspozīcijām, kas veidotas dažādos Latvijas un ārzemju muzejos, piemēram, Latvijas Tautas frontes muzejā Rīgā (2013), Balvu novada muzejā (2014), Baku Jaunavas tornī (2013) un akmens laikmeta mākslas muzejā Gobustānā (2011). Grāmatā ir iekļauti arī atsevišķi ekspozīciju projekti, piemēram, Latvijas Bankas apmeklētāju centra ekspozīcijas projekts (2014), tāpat grāmatā stāstīts par vairākām "Dd studio" iekārtotajām izstādēm, tai skaitā Nobelu uzņēmumam veltīto izstādi, kas bija apskatāma Oslo, Hjūstonā, Stokholmā, Londonā un Briselē (2009–2011).

"Dd grāmata" atklāj ekspozīcijas radīšanas procesu no izpētes līdz realizācijai. Katrs no projektiem ir unikāls, un šeit var iepazīties ar katras ekspozīcijas tēmu, koncepciju, vizuālo tēlu, struktūru, kā arī medijiem un tehniskajiem paņēmieniem, kas tajā izmantoti. Līdzās konkrētu projektu aprakstiem izdevumā atrodamas arī būtiskas atziņas par ekspozīciju veidošanas principiem vispār.

"Dd studio" radošais direktors Jānis Mitrēvics: "Grāmatā esam iekļāvuši dažus secinājumus, kas ir izkristalizējušies no ikdienas darba. Tāpat mēs šeit ļaujam saviem draugiem nedaudz ielūkoties aizkulisēs – tajā, kā mēs strādājam. Neapšaubāmi laika gaitā ir mainījusies mūsu izpratne par sevi, muzejiem, digitālajiem medijiem, mūsu padarīto un vēl izdarāmo. Visticamāk, šī izpratne mainīsies arī nākotnē, tā ka "Dd grāmata" ir tikai mēģinājums fiksēt vienu posmu "Dd" attīstībā."

Grāmata ir bagātīgi ilustrēta. Vizuālais tēls ir nozīmīgākais ekspozīcijas elements, un "Dd grāmata" atklāj šāda tēla veidošanas procesu un rezultātu. Liela uzmanība pievērsta arī citiem elementiem, no kuriem sastāv ekspozīcija, – plānojumam, multimedijiem, trīsdimensionāliem objektiem un vitrīnu iekārtojumam. Grāmatā izmantota "Overly" lietotne, kas ļauj atdzīvināt vairākas no grāmatas ilustrācijām. Tāpat grāmatā iekļautas arī fotogrāfijas, kas parāda darba procesu, kurā rodas jauna ekspozīcija.

"Dd grāmatas" projekta vadītāja ir Indra Krastiņa, māksliniece – Ieva Balode, teksta autors – Artis Svece.

Interneta resursi: www.satori.lv