Baiba Pare. Rainim Zelts multimediju festivālā [par multimediju disku “rainis_2005.lv” un tā zelta godalgu kategorijā CD-ROM / DVD-ROM.] // Kultūras Forums. – 3.lpp.

Starptautiskā audiovizuālā un multimediju festivāla FIAMP 2006 (Festival International de l'Audiovisuel et du Multimédia sur le Patrimoine) konkursā 2006. gada nogalē Parīzē Latviju pārstāvēja Dd laboratory un Dd studio ar kopprojektu – multimediju disku “rainis_2005.lv”, – iegūstot zelta godalgu kategorijā CD-ROM / DVD-ROM.

Augsto atzinību guvušais projekts “rainis_2005.lv” ir piecu Raiņa darbu – “Ave sol!”, “Gals un sākums”, “Jāzeps un viņa brāļi”, “Uguns un nakts” un “Zelta zirgs” – vizuāla interpretācija datorspēļu formā, ko veidojušas piecas radošas komandas (mākslinieki, programmētāji, literāti).

“Ir svarīgi būt starptautiski novērtētiem,” saka Dd laboratory direktors Jānis Mitrēvics un uzskata, ka tieši digitālajam dizainam Latvijā ir liels potenciāls attīstībai un konkurētspējai starptautiskā mērogā, jo digitālā dizaina veidotāji ir ne tikai ideju ģeneratori, bet arī izpildītāji. „Turklāt šajā nozarē nav jāsaskaras ar rūpnieciskas ražošanas ierobežojumiem realizējot idejas, kas jāpārvar citām dizaina sfērām Latvijā,” uzsver Jānis Mitrēvics.

Festivāla FIAMP 2006 konkursa finālam nominēts bija arī Dd laboratory un Dd studio darbs – Aleksandra Čaka biogrāfiskais multimediju disks.

Festivāls FIAMP 2006 ir prestižs pasākums multimediju jomā ar specializāciju kultūras mantojuma saglabāšanā un izplatīšanā. Konkursā piedalās kompānijas no visas pasaules. Laureātu vidū citās konkursa kategorijās ir arī Branlī muzejs (Francija), kas saņēma balvu par 4 interaktīvajām digitālajām ekspozīcijām: Amerika, Āzija, Āfrika un Okeānija; Alberta Kāna muzejs (Francija) par filmu Le Banquier, le Maréchal et le Missionnaire; Viktorijas muzejs (Austrālija) par mājas lapas dizainu ekspozīcijai no muzeja arhīviem Caught & Coloured: Zoological Illustrations from Colonial Victoria un daudzi citi.