LNMM pastāvīgās ekspozīcijas projekts
2015

Pēc vērienīgas restaurācijas Latvijas Nacionālais mākslas muzejs gatavojas atkal vērt durvis apmeklētājiem. Dd ir uzvarējis konkursā par muzeja pastāvīgās ekspozīcijas projekta sagatavošanu. Dd iecere paredz, ka jaunajā ekspozīcijā centrālā loma būs ierādīta pašiem mākslas darbiem, bet tie ir integrēti multimediālā infrastruktūrā, kas paplašina apmeklētāju pieredzi, vienlaicīgi netraucējot novērtēt unikālos mākslas darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas.

Rekonstruētais muzejs ietver arhitektoniski būtiski atšķirīgas daļas – vēsturiskās ēku un moderno piebūvi, arī vēsturiskajā ēkā telpas atšķiras pēc interjera un noskaņas. Jaunā ekspozīcija respektē muzeja arhitektūras daudzveidību un nekonkurē ar to, bet vienlaikus, izmantojot starpsienas, postamentus, vitrīnas, skārienjutīgos ekrānus, anotācijas un norādes, tiek radīta vienota un mūsdienīga ekspozīcijas vide, kurā apmeklētājs var viegli orientēties.

Ejā līdzās muzeja neeksponētā muzeja krājuma glabātuvei izveidota animēta projekcija. Uz telpas sienas tiek projicēti to autoru vārdi, kuru mākslas darbi atrodas glabātuvē. Projekcija ir interaktīva un reaģē uz garāmgājēju kustību.