Latvijas Kultūras vortāls. Latvijas multimediju nozares pārstāvji piedalās ASV muzeju nākotnes vīzijas veidošanā [par dalību izstādē un konferencē "MuseumExpo" Čikāgā, ASV] // Latvijas Kultūras vortāls

Lai dalītos pieredzē digitālā dizaina jomā, izstādē un konferencē "MuseumExpo" Čikāgā, ASV tika uzaicināti piedalīties Latvijas multimediju nozares pārstāvji Jānis un Dāvids Mitrēvici, kas pārstāv biedrību Dd laboratory un Dd studio.

"MuseumExpoTM2007" laikā Dāvids Mitrēvics prezentēja audiovizuālo darbu "Digitālā dizaina risinājumi Latvijā", tādejādi popularizējot Latviju šajā jomā un piedaloties aktīvā diskusijā, kas soli pa solim veido ASV muzeju nākotnes vīziju multimediju iespēju pielietojamībā muzeju ekspozīcijās.

D.Mitrēvics uzsvēra, ka "pareizi izraudzīti mediji un tehnoloģijas palīdz gan saturiski, gan arī vizuāli skaidri izstāstīt muzeju apmeklētājiem viņiem domāto informāciju jeb stāstu, palīdz tiem orientēties tēmā, nepazust informācijas gūzmā, turklāt to visu padarot par aizraujošu piedzīvojumu. Un tas taču ir tieši tas, ko mēs vēlamies panākt."

Uz jautājumu, kādēļ tieši Dd studio un Dd laboratory pārstāvji tikai uzaicināti piedalīties šajā vērienīgajā pasākuma, Jānis Mitrēvics atbildēja, ka "ASV pašreiz ar lielāku interesi skatās jaunās Eiropas virzienā, uzmanību pievēršot tieši tās digitālajam dizainam. Kā arī mūsu iegūtā starptautiskā AVICOM – Fiamp 2007 festivāla zelta godalga viņos vieš uzticamību un pārliecību par mūsu spējām".

Dd studio un Dd laboratory veidojusi digitālās ekspozīcijas Jūrmalas pilsētas muzejā, Ventspils muzejā, biogrāfiskos multimediju diskus par Aleksandru Čaku un Ojāru Vācieti un vizuālās interpretācijas datorspēļu formātā "rainis2005_lv".