Delfi. Izdots biogrāfisks multimediju disks par Ojāru Vācieti [par Ojāra Vācieša biogrāfisko multimediju disku] // Delfi

"Dd Studio" un Ojāra Vācieša memoriālais muzejs jūnija sākumā laiž klajā jaunumu – Ojāra Vācieša biogrāfisku multimediju disku. Diska prezentācija notiks 1. jūnijā plkst. 18:00 Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē, portālu "Delfi" informēja projekta vadītāja Sanita Ozoliņa.

Ojāra Vācieša biogrāfiskais multimediju disks būs iespēja doties atraktīvā virtuālā pastaigā cauri dzejnieka laikam un telpai un skatīt 20. gadsimta Latviju Ojāra Vācieša acīm. Disks ikvienam tā lietotājam ļaus virtuāli viesoties dzejnieka ģimenē, sastapt viņa draugus un kolēģus, lasīt vēstules, ielūkoties dzejnieka darbistabā, iepazīt viņa vaļaspriekus un klausīties Ojāra Vācieša dzeju paša lasījumā. Ojāra Vācieša biogrāfiskais multimediju disks apvieno dažādas interaktīvas iespējas, kas diska lietotājam ļauj pašam veidot gan ekrāna vizuālo, gan skaņas dizainu. Ekrāns ir veidots kā virtuāls rakstāmgalds ar iespēju uz tā izkārtot un rūpīgi aplūkot dažādus objektus: fotoattēlus, dzejoļu klades, grāmatas, nozīmīšu kolekcijas un citus priekšmetus. Diskā ietvertas dažādas tā laika liecības – fotogrāfijas, kino un video ierakstu fragmenti un O. Vācieša balss ieraksti ar dzejas lasījumiem. Jaunizveidotais Ojāra Vācieša multimediju disks mūsdienīgā valodā uzrunā ikvienu, kas interesējas par dzejnieka dzīvi un darbu, kā arī piesaista jaunāko paaudzi, piedāvājot alternatīvu latviešu kultūras mantojuma pasniegšanas veidu.