Aleksandra Fahretdinova. Latvieši izveido izstādi par naftu un apkalpo rezervātu // Diena. – 17.lpp.

Brīdī, kad Azerbaidžānas valsts naftas kompānijai SOCAR bija steidzami vajadzīgs kvalitatīvs dizaina pakalpojums, viņi apzināja iespējas ar paziņu loka starpniecību un nonāca līdz latviešu dizaina uzņēmumam Dd Studio, kas specializējas izstāžu un ekspozīciju veidošanā. Uzņēmums naftas kompānijai izveidoja multimediju izstādi par brāļu Nobelu aktivitātēm Krievijām un to nozīmi Azerbaidžānas un Baku naftas reģionu attīstībā no 1874. līdz 1920. gadam.

Pēc veiksmīgas sadarbības ar naftas kompāniju Dd Studio jau vēlāk tikuši uzaicināti arī uz slēgtu konkursu par Gobustānas Nacionālā kultūrvēstures rezervāta muzeja projekta izstrādi, stāsta Dd Studio priekšsēdētājs Dāvids Mitrēvics. Uzņēmums konkurēja ar Itālijas, Austrijas, Grieķijas, Turcijas, Azerbaidžānas un Lielbritānijas kompānijām, bet uzvarēja latvieši, un muzejā tika izveidotas 12 ekspozīciju zāles.

Uzņēmējs vērtē, ka Azerbaidžāna attīstās ļoti strauji, līdz ar to biznesa iespējas ir teju vai jebkurā nišā. Bet būtiski atcerēties, ka labākais sarunu veids ir personīgais kontakts. „Jāsēžas lidmašīnā, jātiekas, jāmeklē cilvēki, jārunā. Darījumi nenotiks, ja neatbrauks un neiepazīsies ar cilvēkiem,” uzsver D.Mitrēvics, piebilstot, ka azerbaidžāņiem ir labs iespaids par Latviju.